برای آزادگی، باید به اندیشه‌های والای امام رجوع کنیم/اخلاص، عامل پیروزی امام خمینی(ره) بود
۱۴۰۲/۰۹/۰۱ ۱۴:۰۷ 97
خطیب مسجد حکیم در سلیمانیه عراق:

برای آزادگی، باید به اندیشه‌های والای امام رجوع کنیم/اخلاص، عامل پیروزی امام خمینی(ره) بود

خطیب مسجد حکیم در سلیمانیه عراق تصریح کرد: اگر می‌خواهیم آزاده و حامل پیامی برای بشریت باشیم باید به افکار و اندیشه‌های جهانی و انسانی امام خمینی(ره)رجوع کنیم.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، «شیخ حسین خوشناو » خطیب مسجد حکیم در سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در وبینار بین‌المللی «امام خمینی(ره) اشراق وحدت و بیداری اسلامی» که امروز (دوشنبه) به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد، به نقش برجسته امام خمینی(ره) در زمینه اعتلای کلمه اسلام، وحدت امت اسلام و توانمندسازی مسلمانان در برابر دشمنان قسم خورده اسلام اشاره کرد.

وی در این باره اظهار داشت: در حقیقت انقلاب اسلامی، انقلاب بسیار بزرگی است و در زمانی رخ داد که دشمنان مسلمانان را مسخره و ادعا می‌کردند که اسلام افیون ملت‌هاست به همین سبب اسلام در آن زمان در غربت بود، ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به سبب اندیشه‌های امام خمینی(ره) که نشات گرفته از رسالت پیامبر و اهل بیت مطهرش (ع) بود، اسلام احیا و از غربت خارج شد.

وی، امام خمینی(ره) را باعث و عامل پیشرفت اسلام دانست و گفت: «امام راحل باعث شد که جهان اسلام به پیشرفت و شکوفایی بیاندیشد و برای این مسائل پایه و اساس ارزشمندی وضع کرد.

خطیب مسجد حکیم در ادامه اظهار داشت: من معتقدم علت پیروزی امام خمینی (ره)، اخلاص او برای خداوند بود، تمام وجود ایشان، اخلاص بود، او هرگز به خودش نمی‌اندیشید، و اندیشه‌هایش جهانی بود، بدون اینکه تفاوتی میان شیعه و اهل سنت و کرد و عرب و فارس و ترکمانی و دیگر قومیت‌ها و حتی بین ادیان و مذاهب قائل شود و ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می‌بینیم که مسیحیان و یهودیان و کردها و تمام قومیت‌ها و طوایف در صلح و صفا در جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند و این نشانه فهم و درک امام خمینی(ره) از اسلام ناب محمدی است.

شیخ «حسین خوشناو » در ادامه سخنان خود با اشاره به پایه‌گذاری «روز جهانی قدس» توسط امام راحل(ره)، اظهار داشت: امام خمینی(ره) همیشه به قدس و مظلومیت مردم فلسطین و همه مسلمانان و حتی غیر مسلمانان در اقصی نقاط جهان فکر می‌کرد، کسانی که تحت ظلم دیکتاتورهایی زندگی می‌کنند که برای بشریت خیر نمی‌خواهند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم آزاده و حامل پیامی برای بشریت باشیم باید به افکار و اندیشه‌های جهانی و انسانی امام خمینی(ره)رجوع کنیم.

این اندیشمند مسلمان خاطرنشان کرد: ما از امام خمینی(ره)، محبتشان نسبت به دیگران را یاد گرفتیم، امام خمینی(ره) راه را به روی کسانی که خیری برای بشریت نمی‌خواستند، می‌بست و در این راستا گام‌های مهمی برداشت، مسلمانان را دور هم جمع کرد و نهادهای فراوانی را در زمینه علمی و فرهنگی و دینی مانند مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت(ع) بنیان نهاد و همچنین موسسات بزرگ دیگری را پایه‌ریزی کرد تا مسلمانان و حتی غیر مسلمانان از این نهادها بدون هرگونه استثنا و تبعیضی بهره‌مند شوند.

وی افزود: «ما شاهد آن هستیم که هر سال، جمهوری اسلامی ایران با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم، تمام تلاش‌های خود را برای برپایی کنفرانس‌ها و تجمعات با حضور افرادی از کشورهای مختلف به کار می‌گیرد تا همه از وضع یکدیگر و آنچه در جهان جریان دارد در این کنفرانس‌ها و نیز راه حل مشکلات جهان اسلام و امت اسلام مطلع شوند».

خطیب مسجد حکیم با تاکید بر لزوم تدریس فکر و مکتب امام خمینی(ره) در مدارس و دانشگاه‌ها و مراکز علمی و ترجمه آن به تمام زبان‌ها، گفت: «ما باید به اجرای عملی این اندیشه‌ها بپردازیم و همانند امام خمینی(ره) آن را در زندگی خود پیاده کنیم».

وی در پایان، اخلاص را عامل اصلی موفقیت‌های امام خمینی(ره) دانست و گفت: پیروزی امام خمینی(ره) در این راه بزرگ و محبت ورزی ایشان نسبت به دیگران حتی غیر مسلمانان به خاطر اخلاص برای خداوند بود و هر کس خود را برای خداوند خالص کند،خداوند او را متعالی می‌گرداند.

ارسال نظر