بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران
۱۴۰۱/۱۱/۲۰ ۱۸:۱۸ 374

بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت فرارسیدن چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیانیه‌ای منتشر کرد. 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن بیانیه به شرح زیر است: 
بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ 
(وَ الْفَجْرِ وَ لَیَالٍ عَشرٍ) 
چهل و چهارمین سال استقرار نظام مقدس، مردمی و وحدت آفرین جمهوری اسلامی ایران که بارقه امید و حرکت را در قلب و قدم مسلمانان عالم ایجاد نمود و دشمنان کینه توز و مکار اسلام را با اقتدار کامل بر سر جای خویش نشاند بر همه یاران روح الله و انصار ولایت تبریک و تهنیت باد. 
این نظام الهی نشأت گرفته از عقبه ای به درازای تاریخ بشریت و درس گرفته از سنت نبوی و آموزه های قرآن مجید تشکیل و با چشمی امیدوار به اصلاح و صلاح انسان و انسایت، با توانی برگرفته از وعده های بحق الهی در مسیر حقانیت، رو به آینده در حرکت است. 
این انقلاب با ماهیتی دینی و با تکیه بر مردم مسلمان به پیروزی رسید و در طی مسیر خود به درستی مسائل را شناخت و با تدبیر و عمل امام و امت به حل یکایک مسائل پیش آمده در کشور، منطقه و جهان پرداخت و اکنون با کوله باری از تجربه و ذخیره ای مملو از اندیشه، مدیریت و جهاد آحاد مسلمانان جهان بر قله افتخار تاریخی خود ایستاده است. 
انقلاب اسلامی در ایران نه کاری صرفاً حکومتی و دولتی، که فعالیتی مردمی است و حضور فعال و اثرگذار یکان یک امت اسلامی و قبول مسئولیت فردی و اجتماعی در شناخت و حل مسائل اسلام و مسلمین سدی نفوذ ناپذیر در مقابل تحرکات و تلقینات بدخواهان و صفوفی متحد در پیشبرد اهداف و جهاد علیه بی عدالتی و عقب ماندگی ایجاد نموده است. 
این اتحاد و ایستادگی اقدام عملی را از دژخیمان و مستکبران عالم سلب نموده است و آنان در حرکاتی کور و ضد انسانی، اهانت به مقدسات دین مبین اسلام یعنی پیامبر عظیم الشأن حضرت محمدبن عبدالله (صلی الله علیه وآله وسلم) و کتاب رحمانی قرآن کریم را در دستور کار خویش قرارداده اند و هرازگاهی با حمایت دولتمردان کشورهای متخاصم مجلدی از کلام خدا را به آتش می کشند و یا تصویری وهن از مقدسات اسلامی را نشر می دهند. 
جمهوری اسلامی در ایران نمونه ای موفق از تقابل ایمان و کفر، هدایت و ضلالت، ایمان و استیصال و اتحاد و تفرقه است و کارآمدی نظام مبتنی بر ایمان الهی در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی و... بر دو بال اندیشه و اقدام به وضوح در دستاورد های گوناگون آن قابل مشاهده و داوری است. 
اقتدارو عظمت امت پیامبر اعظم (ص) با شعار معیت با رسوالله، عدم اعتماد و همراهی با دشمنان قرآن و بشریت و اتحاد و رحم بین مؤمنین و مسلمین از اهداف والایی است که رهبران و پیروان این انقلاب، همواره در تحقق آن کوشیده و در چشم انداز آینده آن در بالاترین حد، ترسیم نموده اند. 
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با گرامی داشت چهل و پنجمین بهار انقلاب اسلامی اعلام می دارد در راستای وظایف و برنامه های خود این هدف مقدس را با تمام توان دنبال نموده و خواهد کرد و با درس آموزی وعمل به نصوص قرآن و حدیث و نیز تأسی به منویات امامین انقلاب در تحقق وحدت بیش از پیش امت اسلامی خواهد کوشید. 

ارسال نظر