تاکید سازمان همکاری اسلامی بر اهمیت کنفرانس ارتباطات مذهبی در جهان اسلام
۱۴۰۲/۰۵/۲۳ ۱۴:۰۷ 97

تاکید سازمان همکاری اسلامی بر اهمیت کنفرانس ارتباطات مذهبی در جهان اسلام

اولین کنفرانس تعامل با امور دینی، فتوا و ادارات روحانیت در سراسر جهان تحت عنوان «ارتباطات و یکپارچگی» به میزبانی عربستان سعودی و با حضور دبیرکل سازمان همکاری اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، این کنفرانس زیر نظر وزارت امور اسلامی، دعوت و ارشاد پادشاهی عربستان سعودی در مکه مکرمه روز گذشته (یکشنبه) 13 آگوست کار خود را آغاز کرد.
 
«عبداللطیف بن عبدالعزیز آل شیخ»، وزیر امور اسلامی، دعوت و ارشاد عربستان سعودی، در افتتاحیه این کنفرانس سخنرانی و از برگزاری چنین نشستی با حضور سازمان همکاری اسلامی ابراز خرسندی کرد.
 
«حسین ابراهیم طه»، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، تاکید کرد: «این کنفرانس با توجه به چالش‌های فراوان پیش روی امت اسلامی از جمله تلاش برای تحریف چهره اسلام برگزار شده که مستلزم ایستادگی در مقابل این جریان‌های متخاصم و احیای مفهوم وحدت اسلامی است.»
 
وی افزود: «رابطه بین اجزای امت اسلامی باید بر این اساس باشد که یک امت خدای واحد را می‌پرستند و شریعت واحدی دارند که موجب اتحاد ما شده و ما را از هم جدا نمی‌کند.»
 
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی خاطرنشان کرد که اداره تازه تاسیس گفت‌وگو و اطلاع‌رسانی در دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی، گفت‌وگو و آگاهی درمورد سایر فرهنگ‌ها و تمدن‌ها را ترویج می‌کند.
 
وی همچنین از ارگان‌های مختلفی که تحت حمایت سازمان همکاری اسلامی و به رهبری سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی جهان اسلام (ICESCO) فعالیت می‌کنند و به دنبال تحکیم فرهنگ صلح و گفت‌وگو و تشویق ارزش‌های تفاهم و احترام متقابل است، قدردانی کرد.

ارسال نظر