تحول جدید در جنگ محور مقاومت علیه اسرائیل
۱۴۰۲/۱۰/۱۹ ۱۱:۳۰ 201
| یادداشت |

تحول جدید در جنگ محور مقاومت علیه اسرائیل

یکی از راهبردهای دفاعی اسرائیل تکیه بر سامانه های پیشرفته پدافندی است تا تکنولوژی ، ضعف ها و تنگناهای ژئوپلیتیکی رژیم صهیونیستی را پوشش دهد اما حمله اخیر نشان داد که تکنولوژی محور مقاومت بر سامانه های پیشرفته دفاعی اسرائیل غلبه دارد.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، علیرضا تقوی نیا؛ کارشناس مسایل غرب آسیا در یادداشتی آورده است:

شبهای گذشته مقاومت عراق با یک موشک کروز پیشرفته و دور برد که نام «الرقب» بر آن نهاده اند، حیفا بندر اصلی اسرائیل را با موفقیت هدف قرار داد.
 
در خصوص این اتفاق مهم چند نکته باید ذکر شود.
 
1) این موشک از سوی مقاومت عراق "الرقب" به معنای "مرد گردن کلفت" نام نهاده شده که حاکی از تهدید رژیم صهیونیستی توسط این گروههاست.
 
2) این موشک کروز دوربرد توانسته از سامانه های دفاعی اردن و رژیم صهیونیستی عبور کند و به بخش صنعتی بندر حیفا در غرب فلسطین اشغالی اصابت نماید.
 
3) نکته مهم تکنولوژیکی این حمله اینست که سامانه های راداری رژیم صهیونیستی این موشک را کشف نکرده و حتی آژیر خطر به صدا در نیامده است‌.
 
4) این اتفاق یک تحول مهم در جنگ با اسرائیل است زیرا بخش قابل توجهی از تاسیسات مهم و راهبردی اسرائیل شامل پالایشگاه و تاسیسات انرژی در این بندر قرار گرفته و در صورت لزوم می تواند به راحتی هدف قرار گیرد.
 
5) برخی از حلقه های محور مقاومت به دلیل محذوریات و محدودیاتی که دارند، نمی توانند با این کیفیت و چنین سلاحی به حیفا حمله کنند و به همین دلیل این وظیفه را مقاومت عراق بر عهده گرفته تا با سلاح های پیشرفته و ویرانگر در صورت لزوم فشار بر تل آویو را افزایش دهند.
 
6) یکی از راهبردهای دفاعی اسرائیل تکیه بر سامانه های پیشرفته پدافندی است تا تکنولوژی، ضعف ها و تنگناهای ژئوپلیتیکی رژیم صهیونیستی را پوشش دهد اما حمله اخیر نشان داد که تکنولوژی محور مقاومت بر سامانه های پیشرفته دفاعی اسرائیل غلبه دارد.
 
7) در پایان ذکر این نکته ضروری است که محور مقاومت در پاسخ به ترورهای اخیر اسرائیل رفتار هیستیریک و غیرعقلانی انجام نمی دهد بلکه همین روند کنونی ۳ ماهه که به فرسایش رژیم صهیونیستی منجر شده را ادامه داده و به تدریج کیفیت و کمیت ضربات خود را افزایش خواهد داد اما داعش در راستای سیاستهای آمریکا و اسرائیل برای کاشتن تخم تفرقه در جهان اسلام، زشت و خشن جلوه دادن دین مبین اسلام در جهان، ناامن نمودن جهان اسلام و خصوصا خاورمیانه، مشغول کردن مسلمانان به مشکلات درونی ناشی از حضور داعش، منحرف نمودن افکار عمومی جهان و خصوصا مسلمانان از موضوع فلسطین و در نتیجه تامین امنیت رژیم سفاک صهیونیستی با تضعیف کشورهای پیرامون این رژیم، رفتار و عمل داشته است.

ارسال نظر