دبیرکل مجمع تقریب، درگذشت مؤسس حوزه علمیه جامعة الکوثر پاکستان را تسلیت گفت
۱۴۰۲/۱۰/۲۳ ۰۷:۵۴ 77

دبیرکل مجمع تقریب، درگذشت مؤسس حوزه علمیه جامعة الکوثر پاکستان را تسلیت گفت

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی پیامی در گذشت آیت الله شیخ محسن علی نجفی، مفسر جلیل القدر، عالم تقریبی و مؤسس حوزه علمیه جامعة الکوثر پاکستان را تسلیت گفت.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن پیام به شرح زیر است:

بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِيمِ
إذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَهِ 

حضرات مستطاب جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای شیخ محمد اسحاق نجفی 
و جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای شیخ انورعلی نجفی (أدام الله عزّهم)
سلام علیکم

خبر درگذشت مفسر جلیل القدر، عالم تقریبی و مؤسس حوزه علمیه جامعة الکوثر پاکستان، حضرت آیت الله شیخ محسن علی نجفی(رحمة الله علیه)، موجب تأثر و تألم عمیق اینجانب شد.

مرحوم شیخ محسن علی نجفی در حوزه علمیه نجف در محضر اساتید و بزرگانی چون حضرات آیات عظام سید ابوالقاسم خویی و سید محمدباقر صدر(رحمة الله علیهم) کسب فیض نمود. اهتمام وافر و خدمات ارزشمند و فراوان ایشان به محرومان در عرصه های مختلف اجتماع سبب شد که با لقب وزین "محسن ملت جعفریه" مشهور شود. 

مقوله وحدت مسلمانان و تقریب مذاهب اسلامی، دغدغه همیشگی ایشان بود.

بنیانگذاری و تأسیس مدارس جامعة الکوثر، جامعة أهل البیت(ع) و مجموعه آموزشی أسوه در پاکستان و تألیف تفسیر گرانسنگ الکوثر، از خدمات ارزنده مرحوم نجفی به ساحت نورانی اسلام و صدقه جاریه و باقیات الصالحات آن عالم عامل است که سرمشق و چراغ راه شاگردان آن عزیز سفر کرده قرار خواهد گرفت. 

اینجانب ارتحال این مفسر فاضل و شخصیت تقریبی را به محضر علما و بزرگان پاکستان، مردم مؤمن و شریف این کشور، همچنین بیت معزز، فرزندان محترم آن فقید سعید، خاصه شما حضرات معظم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان علّو درجات و برای بازماندگان، صبر و عافیت مسئلت دارم.

ارسال نظر