در سایه تعاملات و گردهمایی ها، جهالت از جامعه رخت بر می بندد
۱۴۰۲/۰۵/۲۴ ۱۱:۵۰ 97
مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی:

در سایه تعاملات و گردهمایی ها، جهالت از جامعه رخت بر می بندد

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، جهان اسلام را به اخوت و برابری و در کنار هم بودن دعوت کرد و گفت: جایی که دشمن ما را تایید کند، باید در مواضع خود شک کنیم، چرا که در این صورت به اهداف عالیه تمدن نوین اسلامی نخواهیم رسید.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ماموستا عبدالسلام کریمی در حاشیه سومین اجلاس منطقه‌ای وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استانهای خبرگزاری تقریب اظهار داشت: تقویت وحدت بین مسلمانان موضوعی مهم بوده و هست؛ ولی تقویت وحدت بین مذاهب مختلف نیز موضوعی است که نباید از آن غافل شد.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب هر سال کنفرانس وحدت برگزار شده است، تصریح کرد: در این جلسات علمای بلاد اسلامی نظرات خود را ارائه می دهند و تلاش می شود، این نظرات در تقویت وحدت اسلامی به کار گرفته شود.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت:با گردهمایی مسلمانان کشورهای مختلف، سوء تفاهم ها از بین می رود و عداوت جای خود را به دوستی می دهد.

کریمی با بیان اینکه جامعه نوین تمدن اسلامی در سایه وحدت شیعه و سنی شکل گرفته و گسترش می یابد، خاطرنشان کرد: تبادل افکار از مزیت های حضور تمام علما در کنار هم است.

وی با بیان اینکه از نظر دین اسلام تفاوتی بین شیعه و سنی وجود ندارد، ریشه افکار هر دو مذهب را یکسان عنوان کرد.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان اینکه ریشه شیعه و سنی یکی است، گفت: اختلاف این دو مذهب فقط در شاخ و برگ و  نه ریشه است.

کریمی با بیان اینکه در سایه تعاملات و گردهمایی ها، جهالت رخت بر می بندد و جای خود را به دانش و دانایی می دهد، اظهار داشت: کار عالم میانه روی است و اسلام نیز دین میانه روی و اعتدال است.

وی جهان اسلام را به اخوت و برابری و در کنار هم بودن دعوت کرد و افزود: جایی که دشمن ما را تایید کند، باید در مواضع خود شک کنیم چرا که در این صورت به اهداف عالیه تمدن نوین اسلامی نخواهیم رسید.

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در بخشی از سخنان خود گفت: تمام مسلمانان زیر سایه قرآن قرار دارند و قرآن کتاب هدایت بشر است.

ارسال نظر