فرهنگ حسینی را به فرزندانمان منتقل کنیم
۱۴۰۲/۰۵/۱۵ ۱۱:۰۲ 109
مولوی ریگیان پور در گفت‌وگو با تقریب:

فرهنگ حسینی را به فرزندانمان منتقل کنیم

امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: فرهنگ ما حسینی است و این فرهنگ را باید به فرزندان خودمان منتقل کنیم و با صهیونیسم و استکبار جهانی که یزیدان زمان ما هستند، مبارزه کرده و ساکت نباشیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت مسجد خالد بن ولید شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: شجاعت استقامت و جوانمردی امام حسین علیه السلام در مقابل حاکم مستبد، زورگو و فاسد، در طول تاریخ زبان زد است.

وی تصریح کرد: یاد و نام امام حسین علیه السلام تا قیام و قیامت علیرغم تلاش های دشمنان اسلام، باقی خواهد ماند و تاریخ هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

مولوی ریگیان پور بیان کرد: نوه رسول خدا(ص) در مقابل این حجم از منکرات در جامعه آن زمان، بی خیال نبود و چشم پوشی نکرد؛ به همین منظور به همراه اصحاب، اهل بیت و فرزندان خود راهی کوفه و دشت کربلا شد.

وی ابراز داشت: امام حسین علیه السلام با تمام هست و نیست خود در مقابل ظلم ایستاد و آنچنان قیام بی نظیری انجام داد که در تاریخ ماندگار شد. این شهامت و شجاعت و مبارزه طلبی با منکر، درس بزرگی است که همه‌ی ما باید از آن بیاموزیم و با یزید زمان خودمان مبارزه کنیم.

وی در انتها گفت: فرهنگ ما حسینی است و این فرهنگ را باید به فرزندان خودمان منتقل کنیم و با صهیونیسم و استکبار جهانی که یزیدان زمان ما هستند، مبارزه کنیم و ساکت نباشیم.

ارسال نظر