ماموستا شبستانی: قرآن کلید اصلی وحدت مسلمانان است/ رسانه ها منتشر کننده پیام وحدت مسلمانان باشند
۱۴۰۲/۰۵/۲۳ ۱۴:۰۱ 86

ماموستا شبستانی: قرآن کلید اصلی وحدت مسلمانان است/ رسانه ها منتشر کننده پیام وحدت مسلمانان باشند

ماموستا شبستانی با بیان اینکه آذربایجان غربی رنگین کمان ملل و اقوام است، گفت: با توجه به این ظرفیت، می توانیم تعامل و همزیستی اقوام استان را در جهان اسلام مطرح کنیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ماموستا محمد شبستانی امام جماعت مسجد چهاریارنبی نلاس سردشت در حاشیه سومین اجلاس منطقه ای وحدت در ارومیه اظهار داشت: سومین اجلاس وحدت اسلامی توانسته به هدف اصلی خود که وحدت بین مسلمان جهان اسلام هست، برسد.

وی با بیان اینکه انتظار می رود در اجلاس های بعدی،‌ کشورهایی چون اندونزی و مالزی نیز حضور داشته باشند، تصریح کرد: برگزاری چنین اجلاس هایی مایه افتخار است.

ماموستا شبستانی با بیان اینکه آذربایجان غربی رنگین کمان ملل و اقوام است، گفت:با توجه به این ظرفیت، می توانیم تعامل و همزیستی اقوام استان را در جهان اسلام مطرح کنیم.

شبستانی با بیان اینکه رسانه ها می توانند نقش موثری در این زمینه ایفا کنند، افزود: رسانه ها منتشر کننده پیام وحدت مسلمانان به جهان باشند.

وی در ادامه با اشاره به قرآن سوزی کفار، گفت: قرآن کلید اصلی وحدت مسلمانان است.

امام جماعت مسجد چهاریارنبی نلاس سردشت خاطرنشان کرد: راهزن و دزد که وارد خانه می شود، ابتدا چراغ را خاموش می کند بر این اساس قرآن برای مسلمانان چراغ هدایت است.

ماموستا شبستانی ادامه داد: نزدیک شدن به قرآن و عمل به فرامین آن می تواند بهترین راهکار مقابل چنین حرکات زشت و سخیفی باشد.

وی خاطرنشان کرد: اسلام هراسی از بدو پیدایش اسلام وجود داشت و همچنان ادامه دارد و مسلمین باید مقابل چنین حرکاتی آگاه باشند.

ارسال نظر