مردم فلسطین، قربانی اصلی پروژه صهیونیسم بودند
۱۴۰۲/۱۰/۲۶ ۱۰:۰۰ 95
رئیس مرکز پژوهش‌های فلسطین؛

مردم فلسطین، قربانی اصلی پروژه صهیونیسم بودند

رئیس مرکز پژوهش‌های فلسطین تأکیدکرد: اروپا از همه امکانات خود در راستای تشکیل رژیم اسرائیل استفاده کرد و قربانی نخست این اقدامات، مردم فلسطین بودند.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سامی العریان، رئیس مرکز پژوهش‌های فلسطین  در همایش بین‌المللی" طوفان الاقصی و بیداری وجدان بشری" که صبح امروز (یکشنبه) با حضور 100 عالم مسلمان از کشورهای مختلف جهان کار خود را آغاز کرد، اظهار داشت:مسئله اسرائیل و رژیم صهیونیستی باید متفاوت از مسئله یهودیان دیده شود.

وی با اشاره به این که ما در ابتدای قرن بیستم شاهد حضور صهیونیست‌ها بودیم، تصریح کرد: صهیونیست‌ها با مقاومت توانستند، مسئله تجزیه فلسطین را تحقق ببخشند.

العریان در این باره توضیح داد: زمانی که اروپا در تبعیض نژادی به سر می‌برد و قصد داشت که از شر یهودیان راحت شود، آنها را به سوی سرزمین فلسطین سوق داد با این هدف که این رژیم را در کشور فلسطین ایجاد کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های فلسطین در ادامه اظهار داشت: اروپا از همه امکانات خود در راستای تشکیل رژیم اسرائیل استفاده کرد و قربانی نخست این اقدامات، مردم فلسطین بودند. آنها می‌خواستند مردم دیگری را جایگزین مردم فلسطین کنند و میلیاردها دلار در این راه هزینه کردند.

وی افزود: مردم مقاوم غزه با مقاومت خود توانستند حقانیت شان را ثابت کنند. آنها همواره حساب یهودیان را از حساب صهیونیست‌ها جدا کرده اند.

این اندیشمند فلسطینی با تأکید بر این که باید فلسطین را معیار اصلی قرار دهیم، اظهار داشت: نباید به حامیان رژیم صهیونیستی اجازه دهیم که به حمایت از این رژیم ادامه دهند.

وی با اشاره به درگیری‌های نظامی، فرهنگی، حقوقی و سیاسی میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی، گفت: باید تمام تلاشمان این باشد که از قدس، مسجدالاقصی و حقوق مردم فلسطین دفاع کنیم.

وی با تأکید بر این شکست رژیم صهیونیستی از گروه‌های مقاومت، تصریح کرد: مردم غزه علی‌رغم خسارت‌های فراوان نشان دادند که از نظر انسانی قادر هستند از حقوق خود دفاع کنند.

ارسال نظر