ندای وحدت‌بخش قرآن،  تنها به مسلمانان اختصاص ندارد
۱۴۰۲/۰۵/۲۴ ۱۱:۵۸ 107
ماموستا احمدی در گفت‌وگو با تقریب:

ندای وحدت‌بخش قرآن، تنها به مسلمانان اختصاص ندارد

مدرس حوزه علمیه محمد رسول‌الله(ص) اهل سنت سرپل ذهاب کرمانشاه گفت: مهم ترین هدف قرآن‌سوزی در غرب این است که آنها با این اقدامات می‌خواهند زمینه تحریک جوانان مسلمان را فراهم کرده و با واکنش احساسی آنها در برابر این اقدام شرایط جنگ‌افروزی در منطقه ایجاد شود. 

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، ماموستا محمد احمدی، مدیر و مدرس حوزه علمیه اهل سنت محمد رسول‌الله (ص) سرپل ذهاب کرمانشاه در حاشیه سومین اجلاس منطقه ای وحدت در ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استانهای خبرگزاری تقریب اظهار کرد: ندای وحدت‌بخش قرآن تنها مختص به مسلمانان نیست بلکه قرآن همه انسان‌ها را به وحدت دعوت می‌کند تا در کنار یکدیگر با آرامش زندگی کنند.

وی افزود: درواقع داشتن زندگی مسالمت‌‌آمیز در بین ملل مختلف یک خواسته اسلامی است. 

مدرس حوزه علمیه محمد رسول‌الله اهل سنت سرپل ذهاب کرمانشاه ادامه داد: متاسفانه در زمانه‌ای قرار گرفتیم که تمام هجمه‌ها بر علیه شخص اول اسلام یعنی پیامبر اسلام(ص) و توهین به قرآن توسط ابلهان انجام می‌شود بنابراین در برابر این اقدامات ما مسلمانان باید واکنش متحدانه‌ای داشته باشیم. 

وی گفت: مسلمانان با حضور در اجلاس‌های وحدت اسلامی باید یکدیگر را بهتر شناخته و درک کنند به عنوان یک ید واحده در دسیسه های دشمنان بایستند. 

ماموستا احمدی گفت: مهم ترین هدف قرآن‌سوزی در غرب این است که آنها با این اقدامات می‌خواهند زمینه تحریک جوانان مسلمان را فراهم کرده و با واکنش احساسی آنها در برابر این اقدام شرایط جنگ‌افروزی در منطقه ایجاد شود. 

وی گفت: اما آنها باید بدانند که جایگاه قرآن با این اقدامات بیش از پیش بالاتر رفته و آنها با این ترفند نمی‌توانند به اهداف شوم خود دست یابند.

ارسال نظر